Мої враження від повісті «Вітька + Галя»

Перше кохання – незабутнє, сповнене романтики, незграбних вчинків, а іноді й добряче приправлене гумором. Саме таким воно постає у повісті Валентина Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».

І знаєте що? Читаючи цю книгу, я не раз ловив(ла) себе на думці: «О, це ж прямо як у мої шкільні роки!» 😊

Любов, сміх і дуель?

Головний герой, Вітька Горобець, переживає перше справжнє почуття до Галі Козачок. Він мріє про неї, пише вірші (які, м’яко кажучи, далекі від поезії 😆), готовий здійснювати подвиги заради її прихильності. Але як же без конкуренції? Адже Петро Білий теж має види на Галю.

А кульмінація? Дуель на самопалах! Ну скажіть, хіба не геніально придумано? Валентин Чемерис зміг передати наївність і водночас серйозність підліткових почуттів. Ось що говорить сам Вітька, готуючись до бою:

«Любов – це битва, і я маю її виграти!»

Що ж, бойовий дух у хлопця був на рівні! Але от переможцем дуелі став не той, хто краще стріляє, а той, хто… не втік від страху. 😆

Гумор, який підкорює

Що мене найбільше вразило в цій повісті? Її невимушений гумор! Кожна сторінка – це справжній фонтан комічних ситуацій. Від Федька Котигорошка, який стає головним генератором ідей, до мами Галі, яка сухо радить Вітькові прийти свататися років через десять.

Ось як описується їхня спроба сватання:

«Та який там сват? Ще молоко на губах не висохло!»

Прочитавши це, важко стримати сміх! 😆

Щирість, яка чіпляє

Хоч у творі багато комічних епізодів, він не позбавлений глибини і щирості. Адже перше кохання – це не тільки про сміх і пригоди, а й про розчарування, переживання, надію. Саме це робить повість такою реальною і живою.

У підсумку? Ця книга змушує згадати власні шкільні роки, перші почуття, перші помилки – і усміхнутися.

А ви колись робили божевільні вчинки заради кохання? 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *